Dzisiaj już się nie zgubisz

Przed każdym wyjazdem śledziliśmy mapę, sprawdzaliśmy najkrótsze trasy, do walizki pakowaliśmy przewodniki po miastach, które chcemy odwiedzić. Na szczęście powstało coś na wzór interaktywnej mapy.

Nawigacja GPS dostępna, jako niezależne urządzenie, wbudowana w samochodzie, czy jako aplikacja w telefonie, pomoże nam w każdym miejscu znaleźć drogę do celu, bez zabierania ze sobą tradycyjnej mapy. Wystarczy wpisać dokładny adres, do którego się wybieramy, a system wczyta nam dokładną mapę, poda ilość kilometrów i orientacyjny czas przejazdu.

Dodatkowo będzie informował nas, funkcją głosową, wypowiadając hasła skręć w lewo, na najbliższym zjeździe jedź prosto, dzięki temu z pewnością się nie zgubimy. Dodatkowo możemy wybrać funkcje wyszukania najbliższej stacji benzynowej, sklepu, czy restauracji.

Nawigacja świetnie sprawdza się nie tylko na drodze, ale także na szlaku górskim, w lesie, oraz w mieście. Pokazują najkrótsze i optymalne trasy, ale także ostrzegają o niebezpiecznych odcinkach czy nawet kontrolach drogowych i fotoradarach.