Jak przygotować mięso na grilla

dostawa owoców do biura kraków http://tom-pak.pl/doubletto/

Wiosna i lato stanowią wyjątkowo wyczekiwany czas dla amatorów grillowych spotkań domowych. Grill stanowi szybki i nieszczególnie skomplikowany sposób na przygotowanie naprawdę smacznego mięsa dla dużej ilości osób.

Organizując grillową imprezę we własnym ogródku nie możemy jednak zapomnieć o zamarynowaniu mięsa odpowiednio wcześniej. Zasadniczo wystarczy doba, aby dowolne mięso miało czas na nasiąknięcie smakiem i aromatem sporządzonej przez nas marynaty.

Jakie zioła będą najlepsze? Najczęściej dodawaną przyprawą do mięs jest majeranek. Jego aromat pasuje najlepiej do wieprzowej karkówki, świetnie dogaduje się też z roztartym czosnkiem.

Kolejnym hitem marynat jest rozmaryn, którego pędy i liście doskonale wydobędą smak przede wszystkim jagnięciny oraz dziczyzny. Szczególną w smaku przyprawą są owoce jałowca, który charakteryzuje się słodko-gorzkim smakiem i wyjątkowo korzennym aromatem.

Jeśli zależy Ci natomiast na odrobinę orientalnym klimacie przygotuj marynatę z dużą ilością kolendry, cebuli dymki i odrobią octu ryżowego.