Maszyna do chleba

Własnoręcznie stworzone wypieki to wciąż hit mody kulinarnej. Nic dziwnego – mają wiele zalet.

Przede wszystkim dobrze wiemy co się znajduję w naszym chlebie i możemy w nim umieścić ulubione lub też potrzebne do diety składniki. Jeśli mamy poważne zamiary co do tego trendu – warto zakupić niewielką maszynę do robienia chleba w domowym zaciszu.

Przed wyborem maszyny do robienia chleba należy jednak zrobić odpowiednie rozeznanie. Jakie są różnice w modelach? Ilość mieszadeł wewnątrz zbiornika, ilość i moc programów oraz wielkość to podstawowe różnice.

Zwracajmy uwagę na teflon, który wyścieła wnętrze maszyny – niech będzie dobrej jakości, gdyż raz starty należy koniecznie wymienić. Przydatną funkcją może być też timer z funkcją opóźnienia startu, co sprawia, że chleb zacznie robić się w nocy, a my rano cieszyć się będziemy pysznym, świeżym wypiekiem.

Wybór maszyny do pieczenia chleba warto uzależnić od aktualnych potrzeb i jeśli będzie to pierwszy zakup tego typu sprzętu nie porywać się z motyką na słońce. Model ze średniej półki okaże się wystarczający, aby się zorientować czy nie była to tylko chwilowa zachcianka.