Omlety idealne

www.konsulat-slowenia.pl www.basat.pl/automaty-do-lodow/automaty-basat-ips-logic.html

Omlet stanowi doskonały sposób na śniadanie. Jajka bogate są w proteiny, szybko i na długo zapewniają uczucie sytości oraz można je przygotować na wiele sposobów. Omlety to jedne z trudniejszych sposobów na jajeczne śniadanie. Jak sprawić, aby misja się powiodła? Przygotowując omlet nie powinniśmy zbyt intensywnie mieszać białka z żółtkiem.

Czynność należy skończyć, gdy tylko oba składniki się lekko połączą. Jeśli będziemy je mieszać zbyt długo całość zrobi się zbyt płynna i omlet zamiast puszysty, stanie się ciężki. A propos puszystości – jeśli chcemy otrzymać lekki, piankowy omlet białka i żółtka ubić należy osobno. Przy czym biała ubijamy dłużej, oczywiście na sztywną pianę i łączymy tuż przed wylaniem całości na patelnię.

Jeśli boisz się, że Twój omlet będzie przypalony od spodu musisz poświęcić mu trochę uwagi. Jajka wylewamy na nagrzaną patelnie i gdy omlet zaczyna się ścinać od spodu podważamy boki drewnianą łyżką zgarniając się bardziej do środka. W tym czasie potrząsamy delikatnie patelnią sprawdzając odklejając środek od powierzchni i co chwilę zmieniamy jego położenie. I oczywiście smażymy omlet na dość małym ogniu.