Sezon szparagowy

Późna wiosna i wczesne lato, to idealny czas na prawdziwe, obiadowe wariacje szparagowe! Poza tym, że są one smaczne, to stanowią też cenne źródło witamin, a do tego są niskokaloryczne. W zasadzie można je z powodzeniem „wpleść” do każdej potrawy lunchowej, czy obiadowej. Można je przygotować na wiele, ciekawych sposobów : gotowane, grillowane, duszone, pieczone. Co kto lubi. Świetnie sprawdzają się jako danie główne, a także jako dodatek do niego lub danie na chrzest: http://alegloria.pl/pl/event/chrzciny-w-restauracji

Poniżej zaprezentowano tylko niektóre propozycje, gdyż przepisów jest naprawdę mnóstwo. Warto również samodzielnie eksperymentować ze szparagami, nie wykorzystując żadnych przepisów, a zdając się na własną inwencję. Nie potrzeba mieć obaw, że coś się nie uda, gdyż warzywa bardzo dobrze smakują niemal pod każdą postacią. Ciekawsze propozycje dań ze szparagami to: tarta ze szparagami z sosem beszamelowym, podawana wraz z kruchą sałatą, to coś dla wielbicieli kuchni francuskiej; kremowa zupa szparagowa, zaprawiona jogurtem greckim, jeśli ktoś lubi, i akurat nie jest na diecie. Jest niezwykle szybka w przygotowaniu, przy czym bardzo pożywna; pizza ze szparagami, dzięki którym potrawa nabiera wyjątkowego smaku.

To idealny wybór dla amatorów kuchni włoskiej, którzy przy okazji, poszukują nowych smaków; łosoś wędzony lub pieczony, w towarzystwie świeżych szparagów, to uczta dla podniebienia smakosza, a także wielbiciela wykwintnych oraz wyszukanych smaków.