Styropian posiada różne grubości

docieplanie budynków

Nie ma znaczenia, czy mamy dom, który dopiero co został wybudowany, czy może mamy jakiś stary, który odziedziczyliśmy jeszcze po przodkach. W obydwóch tych przypadkach, musimy zadbać o to, aby nasza nieruchomość była odpowiednio ocieplona.

Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że nie będziemy przepłacali za ogrzewanie, a co się z tym wiąże, że w naszym portfelu, będzie zostawała większość pieniędzy. Warto też powiedzieć, że możemy tutaj wybierać z różnych propozycji na ocieplenie domu, jednak koniecznie popatrzmy, jaka będzie najbardziej optymalna dla nas.

Eksperci będą mogli nam doradzić

Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że proponowany nam jest styropian o różnej grubości, a co się z tym wiąże, powinniśmy się dokładnie zapoznać z wytycznymi, tak abyśmy mieli pewność, że wykorzystamy ten, który w naszym przypadku będzie niezbędny. Chodzi tutaj o to, abyśmy mieli pewność, że wraz z naszymi ścianami, będzie on dawał odpowiednią izolację.

Im starsze będą ściany, im bardziej zniszczone, tym ta ich izolacja będzie gorsza, a co się z tym wiąże, tym grubszy styropian będzie nam potrzebny. Do tego, nie możemy zapominać o odpowiednim ociepleniu także dachu, ale tutaj styropian nie będzie się sprawdzał, aż tak dobrze.

Dlatego musimy popatrzeć na rodzaje wełny, bo to nią będzie najlepiej wypełnić przestrzeń pod dachówkami. Jeśli mamy problemy z tym, aby samemu określić, jaki materiał wybrać i w jakiej grubości, to zawsze najlepiej będzie o to zapytać eksperta.

Bez względu na to, jaki styropian i jaką wełnę wybierzemy, musimy dopilnować, aby były one odpowiednio przechowywane. Nawet najlepsze materiały nie będą spełniały w odpowiedni sposób swojej funkcji, jeśli będzie na nie padał deszcz, albo świeciło słońce.