Jaką karmę kupić dla kotów ze schroniska?

www.csse-roma.eu

Wielu miłośników zwierząt ma to do siebie, że troszczą się nie tylko o swoich własnych pupili. Chętnie angażują się również w pomoc innym zwierzakom, na przykład tym, które na co dzień mieszkają w schronisku. Niestety, kupując karmę dla potrzebujących zwierząt, nie zawsze zastanawiamy się, jakiej powinna być jakości. Bardzo często zdarza się, że osobom, które chcą wesprzeć pracę schroniska pewną porcją karmy, stawiają raczej na ilość niż jakość. Mając na uwadze to, jak wiele potrzebujących kotów znajduje się w tego rodzaju placówkach, chcą podarować taką ilość karmy, która zaspokoi potrzeby znacznej części z nich.

Wbrew pozorom, nie musi być to najlepsze rozwiązanie. Koty w schroniskach często są po przejściach, więc tym bardziej ważne jest, aby podawana im karma była bardzo dobrej jakości. Jeśli zastanawiasz się, jaką karmę podarować potrzebującym kotom, najlepiej, jeśli zapytasz o to opiekunów ze schroniska. To właśnie oni najlepiej wiedzą, jaką karmę podają swoim podopiecznym. Dodatkowo, mogą wskazać, jakie specyficzne potrzeby mają ich pupile.

Może na przykład okazać się, że posiadają duży zapas pożywienia dla dorosłych kotów, ale bardzo przyda im się karma dla maluchów.