Praktyczne porady kulinarne

Pomodoro

Dobre tricki bywają czasami niezastąpione. Gdy nie mamy zbyt wiele czasu, gdy brak nam inwencji lub gdy trzeba uratować jakąś kuchenną katastrofę. Praktyczne porady zawsze się przydadzą. Jeśli rzadko udajesz się do sklepu i kupujesz żywność na zapas możesz czasami spotkać się z sytuacji, gdzie coś zaczyna się psuć. Tak jest z bananami, które dość szybko robią się ciemne.

Wystarczy jednak owinąć folią spożywczą kiść owoców w miejscu, gdzie banany stykają się ogonkami i w ten sposób przedłużymy ich żywotność nie pozwalając im się zmarnować. Inna sprawa – avocado. Kupowane coraz częściej już w formie dojrzałej. Ale jak sprawdzić czy nie jest przejrzałe? Otóż, należy zdrapać końcówkę z miejsca, gdzie owoc stykał się z gałązką i sprawdzić kolor. Jeśli jest jasny – możemy śmiało kupować.

Jeśli preferujesz zdrowy tryb życia jogurt naturalny powinien stać się Twoim przyjacielem w wielu momentach. Szczególnie, gdy przepis sugeruje dodanie śmietany, majonezu lub masła. Tak naprawdę wystarczy połowa podanego składnika. Resztę podanej objętości zapełnij jogurtem. Bez obawy – potrawa na niczym nie straci.