Kurs posłuszeństwa czworonogów

bengalski kot

Kolejną propozycją tresury dla czworonogów jest kurs posłuszeństwa, który przeznaczony jest dla starszych szczeniaków, które ukończyły już czwarty miesiąc życia. Niemniej jednak najczęściej są to sześciomiesięczne psy, które odbyły już pierwsze próby samoszkolenia przez właściciela, z większym lub mniejszym sukcesem.

Program takich zajęć może znacznie się różnić w zależności od ośrodka szkoleniowego, grupy psów, czy wymagań właścicieli. Wpływa na to oczywiście cena, jak również ilość i czas trwania zajęć.

Najczęściej jednak realizowany jest podstawowy program, którego celem jest z pewnością nauczenie psa posłuszeństwa, chodzenia na smyczy, a także istotnych zachowań, na które nie powinniśmy mu pozwolić. Poza tym podczas takiej tresury nabywa się niezbędnych umiejętności nawiązania relacji psa z właścicielem, którzy mają się przyjaźnić, jednak z zachowaniem granicy, w której to pan jest najważniejszy.

Po zakończeniu kursu pies będzie reagował na komendy, ale także jest gotowy na rozpoczęcie kolejnych zaawansowanych szkoleń.

granulat solny