Wybieramy świnkę morską

sprawdź produkt wodze fair play parciane ogumowane lizawka solna dla zwierząt

Świnka morska to zwierzę wyjątkowo lubiane przez dzieci i równie chętnie wybierane jako domowy pupil przez ich rodziców. O czym więc warto pamiętać kupując świnkę morską? Na początku musimy zdecydować się od kogo kupić zwierzę. Możemy oczywiście dokonać kupna w sklepie zoologicznym, ale lepiej udać się do sprawdzonego, rzetelnego hodowcy. Mamy wówczas pewność, że otrzymamy zwierzę zdrowe. Cena świnki zależy od gatunku na jaki się zdecydujemy, nie powinna przekraczać jednak 50 złotych.

Podobnie jak przy innych gryzoniach, sprawdźmy jak wygląda sierść i oczy świnki. Powinniśmy skontrolować także czy nie ma ponadgryzanych jakichś części ciała. Przed przyniesieniem świnki morskiej do domu, stwórzmy jej najpierw odpowiednie warunki. Najlepszym kącikiem dla gryzonia będzie akwarium lub klatka. Świnka lubi zakopywać się w trocinach – zadbajmy więc o ich odpowiednią ilość.

Przyda się także drewniany domek, który będzie dla zwierzaka schronieniem. Zrezygnujmy z wszelkich papierowych i kartonowych elementów. Po pierwsze – świnka szybko je obgryzie, a po drugie przesiąkną one moczem. To, że świnka jest łatwa w utrzymaniu nie oznacza, że nie trzeba poświęcać jej czasu. Posiadanie świnki wiąże się z taką samą odpowiedzialnością, jak każdego innego zwierzęcia.