Racuchy w trzech odsłonach

Racuchy to danie, które z powodzeniem można zaserwować, zarówno w formie śniadania, obiadu, jak i kolacji. Warto natomiast, przy każdym z posiłków, tak zmodyfikować przepis, aby jak najbardziej pasowały do pory dnia, rodzaju posiłku, czy aktualnej zachcianki smakowej. Przykładowy zestaw racuchów przyrządzanych na różne sposoby, w zależności od posiłku, znajduje się poniżej. Racuchy owsiane na śniadanie: Na śniadanie najlepiej będzie przyrządzić, lekko słodkie, racuchy na bazie płatków owsianych.

Dobrze pasują do nich świeże owoce oraz syrop klonowy. Dla tych, którym kalorie nie są ani trochę straszne, idealna będzie Nutella. Do tego dobra kawa i udany początek dnia załatwiony. Racuchy wytrawne na obiad: Tym razem już nie tak słodko, ale za to wytrawnie.

Nie używamy więc cukru i nie smażymy, za to zapiekamy w piekarniku z serem żółtym, bądź serem mozarella, a także z ulubionymi warzywami. Do takich wytrawnych racuchów można również przygotować sos czosnkowy, pomidorowy czy chrzanowy, według uznania. Smacznego! Racuchowe „co nieco” na kolację: W tym przypadku, idealnie sprawdzi się tradycyjny przepis na racuchy. Podajemy je z serkiem waniliowym oraz konfiturą, oraz popijamy mlekiem.

Pyszne zakończenie dnia.

www.bezpospiechu.com.pl