Twoje zdrowie jest zależne od tego jak żyjesz

Twoje zdrowie w bardzo dużej mierze jest uzależnione od tego jak żyjesz. Zależy ono od tego jak się odżywiasz, jak śpisz, czy uprawiasz jakąkolwiek aktywność fizyczną, czy dajesz organizmowi odpocząć, czy nie narażasz go zbyt często na negatywne czynniki zewnętrzne.

Wbrew pozorom nawet zdecydowanie poważne choroby biorą się z naszego sposobu życia. To my sami mam decydujący wpływ na to, czy będziemy zdrowi przez długie lata, czy nie będzie nam doskwierać złe samopoczucie i frustracja.

Jeśli więc zależy Ci na Twoim zdrowiu zrób rachunek sumienia i przeanalizuj wszystkie swoje dobre i złe nawyki, które mogą mieć wpływ na zdrowie. Zastanów się ile kaw dziennie wypijasz, jak często pozwalasz sobie na alkohol i co robisz w sytuacjach stresowych.

Pomyśl też o tym jak często jesz owoce i warzywa, czy lubisz jeździć rowerem i czy masz na to czas. Następnie przemyśl to, których odpowiedzi jest więcej.

Jeśli zdecydowanie tych negatywnych pomyśl co możesz z tym zrobić, co naprawić, co ulepszyć. Nie zapominaj o tym, że sam jesteś kowalem swojego losu i jeśli nie zadbasz o swoje zdrowie, nie zadbasz tak naprawdę o siebie i swoją przyszłość.

www.mieszczanska15.pl