Myszka – niepozorna, ale ważna

www.johnakufuorfoundation.org

Dla poprawnego działania komputerów jako urządzeń informatycznych bardzo ważne są także peryferia. Sprzęt peryferyjny to istotny kawałek rynku informatycznego, bo w tym zakresie konsumenci także mają spore wymagania.

Weźmy za przykład myszkę – kto z nas nie miał jej w ręce? Myszki sprawdzają się z komputerami stacjonarnymi (siłą rzeczy), ale również z laptopami. Te ostatnie są wprawdzie wyposażone w zintegrowana touchpady, jednak są one dobre jako opcja tymczasowa – na dłuższą metę ich użytkowanie jest problematyczne i niewygodne.

Myszka umożliwia sterowanie kursorem i wygodną obsługę systemu, aplikacji czy gier. Są modele pracujące na kablu, podłączane z reguły do portu USB.

Nie wymagają dodatkowego zasilania, ale korzystanie z nich oznacza kolejny kabel przy naszym komputerze. Znacznie lepiej sprawdzi się myszka bezprzewodowa – z nadajnikiem umieszczanym również w porcie USB.

Tu jednak trzeba będzie co jakiś czas wymienić baterie w urządzeniu. Są też specjalne myszki dla graczy, z dodatkowymi przyciskami, które można dowolnie programować.

Lenovo