Niepełne rodziny

poznański stomatolog stomatolog poznań w poznaniu stomatolog

Niestety, nie wszystkie dzieci mają szansę wychowywać się w normalnym domu. Z różnych przyczyn zmuszone są do dorastania tylko z mamą lub też tylko z tatą.

Taka sytuacja jest wysoce niekomfortowa, jednak czasami nic nie można na to poradzić. Rodzic samotnie wychowujący dziecko musi więc podwójnie się starać, żeby podołać wszystkim obowiązkom z tym związanym.

Naturalne jest to, że dziecko potrzebuje zarówno męskiego, jak też kobiecego wzorca. Jeśli więc na przykład matka sama musi wychowywać chłopca, to powinna starać się dość często wprowadzać go w męskie towarzystwo.

Wiadomo, że wujek czy starszy kuzyn nie zastąpi mu ojca, jednak może stać się przynajmniej jego namiastką. Męskie rozmowy to bardzo ważna rzecz dla dorastającego chłopca i nie sposób zastąpić ich rozmowami z matką.

W niepełnych rodzinach ogromna rolę odgrywają więc pozostali krewni i warto dbać o to, żeby maluch miał z nimi częsty kontakt. Oczywiście, dzieci pochodzące z niepełnych rodzin bardzo często, jak to się mówi, wyrastają na ludzi.

Czasami trzeba tylko poświęcić im nieco więcej uwagi.

www.dominikpolonski.com