Tricki kulinarne

www.aviationresources.com.pl akcesoria do restauracji

Praktyczne porady kulinarne to niezwykle pożyteczna sprawa w kuchni. Dzięki nim unikamy marnowania produktów, naprawiamy wydawałoby się zepsute potrawy oraz łatwo i szybko sprawdzamy stan przygotowania dań. Oto kilka z nich do kolekcji. Niewielu z nas wie, że często dodawane do gotowania i pieczenia wino doskonale się mrozi. Więc, jeśli nie chcemy, aby zwietrzało w otwartej butelce lub obawiamy się, że bez naszej wiedzy niepostrzeżenie zniknie – wlejmy je do pojemników na lód i zamróźmy. Zawsze będzie pod ręką.

Jeśli Twoja rodzina przepada za jajkami na twardo, ale niekoniecznie akceptuje ich dojmujący aromat można łatwo się go pozbyć. Otóż, zamiast tradycyjnie gotować je w wodzie można delikwentów upiec w piekarniku. Wbrew obiegowej opinii nie staną się suche, lecz nawet bardziej kremowe. Jeśli natomiast masz problem z szybko dojrzewającymi i psującymi się owocami i warzywami warto poznać kilka zależności. Otóż, owinięcie folią aluminiową sprawia, że owoce wolniej się starzeją, np. banany nie robią się tak szybko czarne.

Warto też wiedzieć, że jabłko obok niedojrzałego jeszcze avocado przyspieszy ten proces, natomiast włożone między ziemniaki sprawi, że dłużej zachowają świeżość i nie wykiełkują.