Pyszne ciasto bez pieczenia

www.archivorthodoxy.org

Dla tych, którzy uwielbiają wszelkiego rodzaju słodkości i desery, jednak nie mają daru do pieczenia ciast, bo zamiast udanego wypieku, najczęściej powstaje im zakalec, idealnym rozwiązaniem może się okazać sernik na zimno. Deser ten, nie wymaga posiadania zbyt wielkich zdolności kucharskich, za to smakuje rewelacyjnie. Z tego też powodu, cieszy się on dużą popularnością, i to nie tylko w Polsce.

Sernik na zimno, najczęściej przygotowuje się w okresie letnich, chociaż nie jest to regułą. Nie wymaga zbyt wiele pracy, gdyż jako spód, z powodzeniem posłużą herbatniki, bądź biszkopty, natomiast masę mogą stanowić serki homogenizowane, połączone z masą serową, którą można kupić, już gotową. To co pozostaje, to przygotowanie galaretki o dowolnym smaku, wylanie jej na powierzchnię masy sernikowej i wstawienie przygotowanego ciasta do lodówki, aby uległo zgęstnieniu.

Do galaretki, dobrze jest dodać owoce sezonowe, takie jak truskawki, czy drylowane wiśnie. Można również pójść dalej, i pokusić się o przygotowanie różnokolorowych galaretek, dzięki czemu nasz sernik na zimno, jeszcze bardziej będzie cieszył oko. Z pewnością, spodoba się też dzieciom.

koncentrat białka grochowego