Od kogo kupić psa?

Zakup psa to decyzja niezwykle poważna – istotne jest nie tylko to, jakiej rasy zwierzę wybierzemy, ale także od kogo je kupimy. Od kogo więc najlepiej dokonać zakupu? Najlepszym wyborem, szczególnie, kiedy zależy nam na psie rasowym, będzie oczywiście hodowla. Istotne jest jednak, aby spełniała ona wszystkie niezbędne wymagania m.

in. była zarejestrowana w Związku Kynologicznym i właściwie dbała o psy już w najwcześniejszych tygodniach ich życia. Mało kto wie, że szczeniak powinien mieć kontakt z domownikami jeszcze zanim zabierze się go od matki.

Głaskanie i przytulanie powoduje, że pies przyzwyczaja się do zapachu różnych osób, dzięki czemu łatwiej żyje z człowiekiem w przyszłości. Sprawdźmy także czy hodowca dba o wszystkie niezbędne szczepienia. Psa możemy kupić oczywiście na giełdzie czy w sieci.

Decydując się na zakup absolutnie powinniśmy unikać pseudohodowców, czyli osób rozmnażających psy w celach zarobkowych bez odpowiednich uprawnień. Dla nich nie liczy się zwierzę, ale wyłącznie zarobek – często trzymają psy w klatkach, ciemnych pomieszczeniach i nie szczepią ich. O wiele lepszym pomysłem niż zakup zwierzęcia w atrakcyjnej cenie od pseudohodowcy będzie wzięcie go ze schroniska.