Smartwatch

city-traffic.com.pl

Kończąc chcemy przedstawić jeszcze jedno urządzenie informatyczne, które pojawiło się na rynku stosunkowo niedawno, ale ma niewątpliwie szansę, by w ciągu kilku lat zdobyć sporą rzeszę wiernych użytkowników. Mowa tutaj o smartwatchu, czyli nowoczesnym cyfrowym zegarku, którego zadania i funkcje nie ograniczają się do pokazywania czasu.

Pomysł na takie rozwiązanie narodził się wraz ze wzmocnieniem pozycji smartfonów, które angażują coraz bardziej swoich właścicieli. Idea integracji zegarka z telefonem komórkowym pozornie może wydawać się niezrozumiała, jednak im więcej detali pomysłu znamy, tym lepiej rozumiemy, o co w tym wszystkim chodzi.

Otóż smartwatch komunikuje się z naszym smartfonem bezprzewodowo, w oparciu o technologię bluetooth. Tym samym może wyświetlać komunikaty o połączeniach, umożliwiać odczytywanie SMS-ów czy maili.

Tak naprawdę zakres funkcji tych urządzeń może jeszcze znacząco ewoluować, więc wcale nie zdziwi nas, jeśli staną się jeszcze bogatsze i być może bardziej użyteczne.