Zapłać, ale nie gotówką

Stworzenie możliwości płatności kartą płatniczą, znalazło wielu zainteresowanych, nie ma chyba już nikogo, kto nie ma konta w banku. To bardzo wygodny i bezpieczny sposób na nasze oszczędności.

Jednak rozwój techniki pozwolił, na stworzenie czegoś bardziej spektakularnego. Dzisiejszy telefon, a właściwie zastosowana w nim aplikacja, umożliwia bez gotówkowe transakcje, dzięki technologii płatności zbliżeniowych.

Korzystanie z tej funkcji jest bardzo proste. Wystarczy pobrać aplikacje na odpowiednim do tego telefonie.

Przed dokonaniem zakupów, należy uruchomić funkcje płatności, wybrać odpowiednie konto, z którego chcesz skorzystać, a następnie zbliżyć telefon do czytnika kart w sklepie. Teraz tylko, w przypadku płatności powyżej pięćdziesięciu złotych, wprowadzasz kod PIN i gotowe.

To ciekawe rozwiązanie, zdecydowanie przyspiesza płatność, a tym samym zmniejsza kolejki przy kasach, co dzisiaj jest dość istotną kwestią. Dlatego technologia ta zyskuje coraz więcej zwolenników, ponieważ jest bezpieczna, prosta w obsłudze, a co najważniejsze nie musisz już się martwić, że zapomniałeś gotówki czy karty kredytowej, bo bez telefonu nikt z nas nie wychodzi z domu.